WhatsApp Gruplarına Yeni Özellikler Getirildi

WhatsApp Gruplar Güncelleme 1

Günümüzde artık vazgeçilmez uygulamaların başında yer alan WhatsApp, yeni bir güncelleme daha sundu. Güncelleme, WhatsApp grupları ile ilgili önemli yenilikler getiriyor. WhatsApp grupları aileler, temasta olmak isteyen arkadaşlar ve hatta birçok işyeri tarafından sıkça kullanılıyor. Grupların gün geçtikçe daha çok yaygınlaştığını ve önem kazandığını fark eden WhatsApp da bu alanda bir takım yenilikler getiriyor.

WhatsApp yeni güncellemeyle birlikte, sohbet sırasında grup gizliliğini artırması ile öne çıkıyor ve yenilenmiş grup yöneticisi kontrolleri sunuyor. Gruplarda artık grup bilgisi altında kısa bir açıklama bulunuyor ve yönetici bu kısımda, grubun amacını, kurallarını ve konularını tanımlayabiliyor. Bu tanıtıcı yazı sayesinde yeni bir üye, sohbetin üzerinde grup detaylarını görebiliyor ve grubun amacını, kurallarını, konularını anlamış oluyor.

WhatsApp Gruplar Güncelleme 2

Yeni ayarlar sayesinde grup yöneticileri, grup resmini, grubun konusunu ve grup açıklamalarını kimlerin değiştirebileceğini belirleyebiliyor. Yeni güncellemeyle gelen bir diğer özellik ise gruplarda sohbetten uzun süre uzak kalanları yakından ilgilendiriyor. Artık grup sohbetlerinden bir süre uzak kalan kullanıcılar, kendilerinden bahsedilen hiçbir mesajı kaçırmayacak. Kullanıcılar sohbetin sağ alt köşesinde bulunan “@” sembolüne tıkladıklarında, kendilerinden bahsedilen mesajları görebilecek ve bu mesajlara kolaylıkla yanıt verebilecekler. Grup sohbetlerinden geri kalmama olanağı sağlayan bu özellik, Discord ve Slack uygulamarıyla da benzer bir yapıda.

Bir diğer yenilik olan katılımcı arama özelliği sayesinde kullanıcılar, grup bilgileri sayfasındaki bir arama çubuğu ile grupta aradıkları bir kişiyi kolaylıkla bulabilecekler. Bundan böyle grubun kurucuları başlattıkları gruplardan kovulamayacak. Ayrıca getirilen yeni kullanıcı koruma özelliği sayesinde, bir gruptan ayrılan kullanıcı, kendi isteği olmadan o gruba tekrar tekrar eklenemeyecek.

YORUMLAR