WhatsApp Gruplarına Yepyeni Bir Özellik Daha Geliyor!

WhatsApp Gruplarına Yepyeni Bir Özellik Daha Geldi

Son dönemde yaptığı yeniliklerle kullanıcıları mutlu etmeyi başaran WhatsApp, yepyeni bir özellikle daha karşımıza çıktı. Şirket, grupların sağ üst köşesine yerleştirdiği arama butonu ile çok daha iyi bir sohbet deneyimi sunacak.

Facebook şemsiyesi altında faaliyet gösteren popüler mesajlaşma uygulaması, WhatsApp gruplarıyla ilgili yeniliklerine durdurak vermeden devam ediyor.

WABetaInfo  tarafından aktarılan bilgilere göre, WhatsApp kullanıcıları artık grup sohbetleri içinde bulunan yeni arama butonu aracılığıyla, gruptan seçmiş oldukları kişilerle sesli veya görüntülü grup sohbeti yapabilecek.

whatsapp arama

Sesli ve görüntülü arama özelliğini ilk olarak 2015 yılında getiren WhatsApp, kullanıcıların dahil olduğu gruplarda konferans arama yapma özelliğini devreye soktu.

Grup sohbetleri içine yeni bir “Grup Araması” butonu ekleyen popüler uygulama, üç grup üyesinin sesli veya görüntülü bir şekilde sohbet etmesine imkan tanıyacak.

Daha önce arkadaşlarınızdan biriyle normal bir görüşme başlattıktan sonra diğer kişileri konferansa ekleyebiliyordunuz. Fakat yeni özellik sayesinde sesli veya video modu arasında seçim yaparak, grupta arzu ettiğiniz üç arkadaşınızla sohbet edebileceksiniz. 

whatsapp arama özelliği

Grup arama özelliğindeki geliştirmeler şu an için yalnızca WhatsApp'ın 2.18.110.17 beta sürümündeki iOS kullanıcılarına açıldı. Söz konusu özellik, haftaya tüm iOS kullanıcıları için sunulacak. Android platformu ise yeni "Grup Araması" butonuna bu ayın sonunda kavuşacaklar.

WhatsApp’ın yeni özelliğini sevdiniz mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın!