WhatsApp Günlük Mesajlaşma Rekoru Kırıyor!

WhatsApp Günlük Mesajlaşma Rekoru Kırıyor!

Mesajlaşma dendiğinde ilk akla gelen uygulama olan WhatsApp, mesajlaşma rekorlarını kırdı. Geçtiğimiz aylar içerisinde Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, reklamsız ve ücretsiz olması nedeniyle Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması konumunda.

Standart olarak mesaj gönderdiğimiz SMS servislerini bize unutturan WhatsApp, özellikle herkesin akıllı telefon sahibi olması ve mobil internet kullanımının artmasıyla birlikte büyük patlama yaşıyor. Hemen hemen herkesin akıllı telefonunda yüklü olan WhatsApp'ı, günümüzde standart SMS servisi olarak kullanıyoruz desem sanırım yanılmam.

Günlük mesajlaşma rekoru günde 20 milyar ile SMS'de bulunuyordu fakat WhatsApp bu rakamı günlük 30 milyar mesajlaşma sayısı ile geride bırakmayı başardı. Evet yanlış okumadınız. WhatsApp üzerinde sadece bir günde 30 milyar adet mesaj gönderiliyor. Dünyanın dört bir yanında kullanılan WhatsApp, nerede yaşıyor olursanız olun, telefon numaranızı girdikten sonra istediğiniz kişiye istediğiniz zaman mesaj gönderebilmenizi sağlıyor.

WhatsApp uygulamasını daha önce denemediyseniz WhatsApp İndir yazımıza tıklayarak hemen ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Portio firmasının yaptığı araştırmaya göre 2014 yılı içerisinde toplam 7 trilyon mesajlaşma gerçekleştirilen WhatsApp'ın çok daha büyüyerek daha büyük rakamlara ulaşacağı aşikar. Tango, Viber, LINE, Skype vb. diğer popüler uygulamalar mesajlaşma dışında sunduğu sesli ve videolu görüşme özelliklerine rağmen WhatsApp ile yarışamıyorlar. Facebook'un satın almasından hemen sonra reklamlar gelecek yada ücretli olacak haberleri internete düşmesine rağmen, Facebook tarafından şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmedi.

WhatsApp'ın Android, iOS ve Windows Phone versiyonlarını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Windows Phone'a Geliyor

YORUMLAR