WhatsApp Hacklendi!

WhatsApp Hacklendi!

Aylık 250 milyondan fazla kullanıcıya sahip popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp hacklendi. KDMS Team adındaki Filistin yanlısı bir grup tarafından hacklenen WhatsApp’ın sitesi uzun süre çevrimdışı kaldı.

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük hosting şirketlerinden birini hackleyen KDMS’nin yeni hedefi Whatsapp oldu. Günde milyarlarca mesajın gönderildiği Whatsapp’ın IP adres kaydını değiştiren hackerlar, whatsapp.com alan adını kendi belirledikleri bir web sitesine yönlendirmeyi başardı. Filistinli hackerlar bununla kalmadı, bir de mesaj yerleştirdi: “Merhaba Dünya. Mesajlarımızı iletmek için buradayız. “Bunlardan birincisi; Dünya üzerinde Siyonistler tarafından çalınan Filistin adında bir yer olduğunu anlatmak istediğimizin farkında mısınız? Filistin insanlarının huzur içinde yaşamaya hakları var. Topraklarını özgürleştirmeyi ve israil hapishanelerindeki tüm mahkumların serbest bırakılmasını hak ediyorlar. İkincisi ise; Tam güvenlik yoktur. Sizi yakalayabiliriz!

Gerçekleştirilen saldırıdan WhatsApp kullanıcılarının veri veya servislerinin etkilenip etkilenmediği henüz belli değil.

Toshiba, Yeni Z Serisi Ultrabook'larını Duyurdu

YORUMLAR