WhatsApp iOS 10 Sürümüne Güncellenerek Önemli Özelliklere Kavuştu

WhatsApp iOS 10 Sürümüne Güncellenerek Önemli Özelliklere Kavuştu

Geçtiğimiz gün yayınlanan iOS 10'dan sonra uygulamalarda birer birer iOS 10'a geçiş yapmaya başladı. Dün iOS 10 için güncellenen WhatsApp, başta Siri desteği olmak üzere önemli özelliklere kavuştu.

iOS 10'un yayınlanmasının hemen ardından güncellenen WhatsApp uygulaması oldukça kritik bir güncelleme ile önemli özelliklere kavuştu. Siri desteğine kavuşan WhatsApp, bu güncelleme ile birlikte üçüncü parti desteği sunan ilk büyük uygulama oldu. Daha önce Siri'ye verilen komut ile başlatılabilen WhatsApp'ta bundan sonra gelen aramayı cevaplama ve reddetme işlemleri de yapılabilecek. Böylece iOS 10 ile WhatsApp kullanacak Apple kullanıcıları kusursuz bir deneyim yaşayacak.

Güncellemeyle birlikte önemli özelliklere kavuşan WhatsApp, Apple'un Callkit uygulama içi arama deneyimi arttırma entegrasyonunu ve Siri SDK'sının bir parçası olan Sirikit'i içermeye başladı. Yeni entegrasyonlarla birlikte iOS 10 ile WhatsApp tamamen uyumlu çalışacak ve Siri, uygulamaya tamamen destek verecek. Öte yandan bir de Widget yayınlayan WhatsApp, yeni aracıyla birlikte sohbet başlatmayı ve gelen mesajları okuma imkanını kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca WhatsApp'ın kamerasında ön ve arka arasında geçiş yapmak için ekrana çift dokunuş yapmak yeterli oluyor. Bu özelliklere sahip olmak için iOS 10 sürümüne geçiş yapmak gerekiyor.

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

WhatsApp'ın Kodları Arasında Apple'a Küfür Bulundu

Whatsapp Android Uygulamasına Emoji Büyütme Özelliği Yolda


YORUMLAR