WhatsApp, iOS 7 Güncellemesine Kavuştu

WhatsApp, iOS 7 Güncellemesine Kavuştu

Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları arasında oldukça yaygın şekilde kullanılan ücretsiz anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, nihayet güncellendi. iOS 7 için yeniden tasarlanan ve yeni özellikler kazanan popüler mesajlaşma uygulamasındaki büyük değişimin detayları haberimizde.

Ayda 350 milyondan fazla kullanıcının aktif olarak kullandığı, ücretsiz mesajlaşma imkanı sunan WhatsApp, uzun bir aradan sonra yeni yüzü ile kullanıcıların karşısına çıktı. iOS 7'nin yayınlanmasından yaklaşık üç ay sonra 2.11.5 sürümüne güncellenen uygulamanın en dikkat çeken yeniliği iOS 7'nin tüm sadeliğinin yansıtıldığı arayüz. Açık renklerin hakim olduğu arayüzde yeniden tasarlanan simgeler özellikle beyaz renkli iPhone ve iPad'lerde oldukça hoş duruyor.

Tamamen yeni bir kullanıcı arayüzüne kavuşan WhatsApp'ın, toplu mesaj gönderimleri için grup oluşturma, gelişmiş konum paylaşımı, görüntüleri ön izleme, yeni bildirim tonları gibi bazı yeni özellikler kazandırılmış. Özellikle toplu mesaj gönderimleriniz için gruplandırma özelliğinin oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Zira uygulamanın iOS 6 sürümünde mesaj göndermeden önce kişilerinizi tek tek seçmeniz gerekiyordu. Artık arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız, ailenizdeki kişiler için toplu mesaj göndermek istediğinizde o kişileri topladığınız grubu seçmeniz yeterli olacak.

iOS 7'li cihazınızda otomatik indirmeler açık konumda ise WhatsApp'ın yenilenen sürümünü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu özellik kapalı ise uygulamanın en son sürümün Tamindir aracılığıyla güvenli ve hızlı bir şekilde mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

VLC'nin Windows Phone Versiyonu Yolda

YORUMLAR