WhatsApp iOS Üzerinde Güncellendi, İşte Yeni Özellikleri

WhatsApp iOS Üzerinde Güncellendi, İşte Yeni Özellikleri

iOS işletim sistemi için WhatsApp güncellendi. WhatsApp 2.12.3 sürümü ağırlıklı olarak bazı hataları düzeltiyor ancak getirdiği bazı şık yenilikler de var. 

WhatsApp 2.12.3 sürümü iOS üzerinde depolama kullanımını yeniden düzenleyen bir özelliği kullanıcılarına sunuyor. Bu güncellemeyle beraber iOS kullanıcılar sohbetlerini tek bir parmak hareketiyle sağa doğru sürükleyerek yapabiliyorlar. Eskiden bu hareket bazı silme seçenekleri sunuyordu. Şimdi ise konuşmaları arşivleme olanağı da veriyor.

iOS üzerinde güncellenen WhatsApp, "Hesaplar" sekmesine bir de "Depolama" sekmesi ekliyor. Bu sekmeyle saklamak istediğiniz sohbetlerinizin adedini ayarlayabiliyorsunuz. Bu seçeneksize ne kadar alan kaldığını ve bunun ne kadarını kullanacağınızı gösterirken, hangi sohbetlerinizin depoda ne kadar yer kapladığını da gösterebiliyor. Böylelikle depolama alanında ayarlamalar yapmanıza olanak tanıyor. Ayrıca sakladığınız sohbetlerde ekli olan dosyaların da hafızada ne kadar alan kapladığını görme şansına da sahip oluyorsunuz.

WhatsApp’ın bu güncellemesinde sunduğu bu seçenekler henüz Android kullanıcıları için servis edilmedi. Ancak WhatsApp bu tür güncellemelerde eli çabuk davranıyor. Güncelleme çok yakında Android işletim sistemi içinde sunulabilir. 

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Değiştirmeniz Gereken 5 Önemli WhatsApp Ayarı

YORUMLAR