WhatsApp, iPad'e Geliyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Halihazırda iPhone, Android, Windows Mobile, Windows, macOS ve web üzerinden hizmet veren WhatsApp'ın yakın zamanda iPad'ler için de geleceği sızdırıldı.

Bu sabah bazı kaynaklar tarafından sızdırılan bir görselle birlikte WhatsApp'ın yayınlanacağı yeni platformlar belli oldu. SIM kart ile çalışan WhatsApp'ın yeni güncellemelerle birlikte iPad'e geleceği öğrenildi. Uzun yıllardır tablet PC'ler için önemli bir adım atmayan uygulamayı tabletlerde yalnızca WhatsApp Web üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Şimdilik WhatsApp'ın iPad üzerinde nasıl kullanılacağı bilinmiyor. Kullanıcılarına hat üzerinden servis sağlayan WhatsApp'ta bir hesabı birden fazla yerde kullanmanız da mümkün değil. Yani iPhone üzerindeki WhatsApp hesabını, iPad'de görüntülemek mümkün olmadığından dolayı iPad için yayınlanacak WhatsApp sürümünün yalnızca hücresel veri destekli modellerde çalışacağı düşünülüyor.

iPad'de WhatsApp Nasıl Kullanılır?

iPad üzerinde WhatsApp kullanmak isteyen kullanıcılar web.whatsapp.com adresine giderek iPhone üzerindeki sürümden buraya bağlanabilirler. Bunun dışında iPad'den WhatsApp'a erişmenin yolu olmadığını belirtmek gerekiyor.