WhatsApp’ın Karantina Sürecine Özel Güncellemesi Geldi! Limit Arttırıldı

WhatsApp uygulamasını 2.20.50 sürümüyle güncelledi ve görüntülü grup görüşmelerinde katılımcı sınırını 4 kişiden 8 kişiye yükseltti.

WhatsApp Güncelleme Grup Görüşme Limiti

Coronavirüs salgını nedeniyle insanlar evlerine kapanınca, sesli ve videolu görüşmelerin kullanımı bir hayli arttı. WhatsApp da bunu göz önünde bulundurarak uygulamasını güncelledi ve görüntülü grup görüşmelerinde katılımcı sınırını 4 kişiden 8 kişiye yükseltti.

Grup Görüşmelerinde Katılımcı Sayısı 8'e Çıktı

Karantina sürecinde video konferans görüşmeleri büyük önem kazandı. Neyse ki WhatsApp da buna kayıtsız kalmayarak uygulamasına önemli bir güncelleme getirdi. Videolu görüşmelerde Zoom gibi rakiplerinin yerine kendi uygulamasının kullanılmasını isteyen WhatsApp, görüntülü grup görüşmelerindeki kişi sayısını 4’ten 8’e çıkarttı.

Bir süredir bilinen ve gelişi heyecanla beklenen bu güncelleme, uygulamanın 2.20.50 sürümüyle geldi. Video konferanslar sırasında katılımcı sayısını 2 katına çıkaran WhatsApp, böylece zorlu karantina günlerinde kullanıcılarının işlerini bir nebze olsun kolaylaştırdı.

Güncelleme ile Gelen Özellikler

  • iOS 13 kullanıcıları için yenilenen mesaj eylem menüsü de dahil olmak üzere görsel iyileştirmeler
  • Sesli ve videolu grup görüşmelerinde katılımcı sayısı 4’ten 8’e yükseltildi. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için grup görüşmesindeki tüm katılımcıların WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanıyor olması gerekiyor.

YORUMLAR