WhatsApp Kullanıcıları Dikkat! Sadece 30 Gününüz Kaldı

WhatsApp Kullanıcıları Dikkat! Sadece 30 Gününüz Kaldı

WhatsApp bazı akıllı telefon modellerinde artık çalışmayacak haberimizi hatırlarsınız. WhatsApp'ın bu açıklamayı yapmasının ardından, belli model ve işletim sistemlerine verdiği desteği kesmesine bugün itibarıyla sadece 30 gün kaldı.

WhatsApp geçtiğimiz ay bazı eski telefonlardan desteğini çekmiş ve Nokia S40, Nokia S60, BlackBerry OS ve BlackBerry 10'a serisine cihazlarda artık çlışmayacağını açıklamıştı.  İşte o tarihe, bugün itibarıyla tam 30 gün kalmış bulunuyor. Yukarıda sözü geçen cihazları kullanıyorsanız sadece 30 gününüz var demektir.

WhatsApp daha önce de bazı işletim sistemleri telefonlarda da hizmet vermeyi durdurmuş ve buna sebep olarak, "Bazı mobil cihazlar bizim tarihimizin önemli bir parçası olsa da gelecekte uygulamamızın özelliklerini genişletmek için ihtiyaç duyduğumuz yeteneklere sahip değiller." açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamadan sonra;

Android 2.1

Android 2.2

iOS 6

iPhone 3GS

Windows Phone 7

işletim sistemlerine hizmet durdurulmuştu.

Bu durum Nokia S40, Nokia S60, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 cihazlarınında da Haziran ayı sonundan itibaren yaşanacak ve sözü geçen cihazlara hizmet verilmeyecek.

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

YORUMLAR