WhatsApp Kurucusu Brian Acton Şirketten Ayrılıyor

WhatsApp Kurucusu Brian Acton Şirketten Ayrılıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kurucusu Brian Acton, WhatsApp'tan ayrılma kararı aldığını açıkladı. WhatsApp'tan sonra ise, kar amacı gütmeyen bir kuruluşta görev alacağını ifade etti.

WhatsApp kurucusu Brian Acton Facebook profilinde yaptığı bir paylaşımla birlikte bu haberi sevdiklerine duyururken, "WhatsApp'da sekiz yıl geçtikten sonra, hayatımda yeni bir bölüm başlatmaya karar verdim." sözlerine yer verdi. Ayrıca "Kar amacı gütmeyen kuruluşların, teknolojilerin ve iletişimlerin kesişimi üzerine odaklanmış bir şirket kurmaya karar verdim" açıklamasını yapan Acton, "Bu, bir süredir düşündüğüm bir şey ve şimdi odaklanıp harekete geçme zamanı geldi. Önümüzdeki aylarda daha fazla paylaşımım olacak. " sözleriyle de yeni hedeflerini açıkladı. Son olarak Acton, WhatsApp'daki görevini mühendislik takımına bıraktığını açıkladı.

ABD'de bir iş dergisi olan Forbes, Brian Acton'un net değerinin 6,5 milyar dolar olacağını tahmin ediyorken, kurucu Acton hiçbir zaman amacının para olmadığını da söylemişti.

Acton WhatsApp'ı 2009'da kurdu. Yıllar içinde WhatsApp, 1 milyar günlük kullanıcıya sahip olarak "Dünya'da en çok kullanılan sohbet uygulamalardan biri" haline geldi. 2014 yılında WhatsApp, Facebook'a 16 milyar dolara satıldı.

WhatsApp'a İki Yeni Özellik Eklendi

Whatsapp Bazı Hesapları Ücretli Yapmaya Hazırlanıyor

YORUMLAR