WhatsApp Mesaj Silme Özelliği Çok Yakında Bizlerle

WhatsApp Mesaj Silme Özelliği Çok Yakında Bizlerle

Dünya genelinde en çok kullanılan ve son zamanlarda birçok yeni özelliğe kavuşan WhatsApp'ı geliştirmek için yapılan çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Şimdi de WhatsApp'ın iOS platformundaki beta sürümü ile birlikte WhatsApp mesaj silme özelliği geliyor.

Eklenen bu yeni özellik sayesinde WhatsApp gruplarına veya kişilere yanlışlıkla gönderilen mesajlar tamamen silinebilecek. WhatsApp'ın iOS platformu için 2.17.1.869 sürümüne sahip beta yazılımı ile sunulan özellikte, gönderdiğiniz bir mesaj metninin, fotoğrafın veya videonun üzerine basılı tutarak çıkan seçenekler arasından "Sil"i seçerek tamamen silebilirsiniz. Yani konuştuğunuz kişinin telefonundan da silinmesini sağlayabilirsiniz. Yani o mesaj çoktan okunmuş bir mesaj olsa bile bu yeni özellik sayesinde silmek mümkün olabiliyor.

Ayrıca sohbetlerde karışıklıklar olmaması için silinen mesajın yerine, gönderen kişinin o mesajı sildiğini belirten bir bildirim de yazılıyor. Fakat bu özellik henüz WhatsApp grupları için sunulmamış. Ayrıca Android işletim sistemli mobil cihazlarda bu mesaj silme seçeneği henüz bulunmuyor.

Gelen başka bir bilgiye göre de "WhatsApp for Business" olarak adlandırılan ikinci bir uygulamanın geliştirilme ihtimali de söylentiler arasında. İsminden anlaşılabileceği gibi öyle bir uygulama geliştirilirse WhatsApp'ı iş için kullanmak isteyenlere yönelik olacak.

Dikkat! WhatsApp'tan Gelen Sahte Görüntülü Arama Davetine Kanmayın

WhatsApp Milyonlarca Telefona Verdiği Hizmeti Durduracak, İşte O Telefonlar

YORUMLAR