WhatsApp Mesajlarınızı Başkalarının Okuması Derdi Çok Yakında Sonlanabilir!

WhatsApp Mesajlarınızı Başkalarının Okuması Derdi Çok Yakında Sonlanabilir!

Günümüzde hemen hemen her akıllı telefonda yüklü olan WhatsApp dünyanın en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması halinde. WhatsApp'ın bu yaygın kullanım oranı nedeniyle tanıdıklarımızla yazışmak için genellikle bu mesajlaşma aracını kullanıyoruz. WhatsApp üzerinden kimi zaman da hassas ve özel bilgiler paylaşabilmekteyiz. Eğer akıllı telefonunuz başka birisinin eline geçerse telefonunuzu ve WhatsApp uygulamanızı kurcalayarak bu özel ve hassas kişisel bilgiler içeren yazışmalarınıza kolayca erişebiliyorlar. Tek yapmaları gereken telefonunuz üzerinden WhatsApp uygulamasını açmak ve sohbetlerinize göz atmak.

WhatsApp şimdiye kadar çeşitli güvenlik güncellemeleriyle kullanıcı bilgilerini koruma altına almaya çalışmıştı. WhatsApp şifreleme özelliği kısa bir süre önce hizmete açılmıştı. Bu hizmet temel olarak yaptığımız mesajlaşmaların WhatsApp sunucularına ulaşmadan kriptolanmasını sağlıyor, hackerların internet dışarıdan WhatsApp yazışmalarımıza ulaşmasını engelliyordu. Fakat bu yöntem herhangi biri telefonunuzu eline alarak WhatsApp yazışmalarınızı kurcaladığında koruma sunmuyordu. İşte WhatsApp için geliştirildiği iddia edilen yeni güvenlik tedbiri bu problemi ortadan kaldırabilir.

WhatsApp parola koyma özelliğini uygulamaya ekleyecek yeni güncelleme sayesinde bizden başka birinin telefonumuz elinde olsa dahi WhatsApp mesajlarımıza erişmesini önleyebileceğiz. Bu sistemde 6 haneli bir parola belirleyeceğiz ve WhatsApp uygulamamızı kurcalamak isteyen kişi öncelikle bu 6 haneli parolayı girmek zorunda kalacak.

Bahsettiğimiz yeni güvenlik güncelleştirmesinin izlerine WhatsApp'ın çeviri programının kaynak kodunda rastlanmış. Bu kodlarda yer alan "Enter the currrent six-digit passcode" ifadesi bu özelliğin test edilmekte olduğu anlamına gelebilir.

WhatsApp’a Rakip Olacak Google Asistan Destekli ALLO Uygulaması Yayınlandı

YORUMLAR