WhatsApp Milyonlarca Telefona Verdiği Hizmeti Durduracak, İşte O Telefonlar

WhatsApp Milyonlarca Telefona Verdiği Hizmeti Durduracak, İşte O Telefonlar

WhatsApp eski model işletim sistemleri kullanan telefonlara verdiği hizmeti durduruyor. Bu telefonlardan birini kullanıyorsanız WhatsApp kullanmaya devam etmek için yeni bir telefon almanızın zamanı gelmiş demektir.

WhatsApp güncellenen bir açıklamayla beraber iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda servisini durduruyor. WhatsApp bu uygulamayı 2017 Haziran ayından itibaren uygulayacak. WhatsApp’ın yaptığı açıklamaya göre, 2017 yılının Haziran ayı itibariyle artık popüler mesajlaşma uygulaması BlackBerry OS, BlackBerry10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 modellerinde kullanılamayacak. Android 2.1 ve 2.2 işletim sistemlerini kullanan cihazlar da bu karardan etkilenecekler. Bununla beraber iPhone 3GS ve iOS 6 kullanan telefonlar ve Windows Phone 7 işletim sahipleri de WhatsApp kullanamayacaklar.

Kademeli olarak hizmetini durduracak olan WhatsApp, bu yıl sonuna kadar Android 2.1 ve Android 2.2; Windows Phone 7 iPhone 3GS / iOS 6 cihazlarda kullanılamayacak. Haziran 2017’den itibaren WhatsApp hizmeti alamayacağı duyurulan cihazlar BlackBerry, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 olarak listelendiler.

Bu işletim sistemleri ve cihazlara sahip olan kullanıcıların ücretsiz mesajlaşma servisini kullanabilmeleri için cihazlarını yeni model cihazlarla değiştirmeleri gerekecek. 

WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Dikkat! WhatsApp'tan Gelen Sahte Görüntülü Arama Davetine Kanmayın

YORUMLAR