WhatsApp, Milyonların Beklediği Müjdeyi Sonunda Verdi!

WhatsApp, Milyonların Beklediği Müjdeyi Sonunda Verdi!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yakın zaman önce hizmete sunduğu mesajı geri alma özelliğinin kullanım süresini 13 saate yükseltti.

Facebook şemsiyesi altında faaliyet gösteren WhatsApp, son dönemde platforma getirdiği özelliklerle adından söz ettiriyor.

Ekim 2017’de yaptığı güncelleme ile uygulamaya mesajı geri alma, diğer bir deyişle mesajı silme özelliğini getiren şirket, yanlışlıkla atılan mesajların son bulmasını sağlamıştı. Bu yeniliği ile kullanıcıları bir hayli mutlu eden WhatsApp, milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir haber verdi!

WhatsApp’ta birisine yanlışlıkla bir mesaj attığınızda söz konusu mesajı geri almak için maksimum 1 saat 8 dakika 16 saniye vaktiniz oluyordu. Şirket, kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonucunda bu süreyi uzatmaya karar verdi.

Popüler mesajlaşma servisi, yayınladığı yeni WhatsApp Beta sürümünde bu süreyi 13 saat 8 dakika 16 saniyeye çıkardı. Öte yandan bu değişikliğin ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. Dahası popüler uygulamadan da konuyla ilgili henüz bir onaylama gelmedi, ancak bunun için çok fazla beklemek zorunda kalmayacağımızı tahmin ediyoruz.

Mesajı Geri Al Özelliği Nasıl Kullanılır?

Mesajları herkesten silmek için:

  1. WhatsApp'ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gidin.
  2. Mesaja dokunup basılı tutun > menüden Sil seçeneğini seçin. İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha fazla mesaj seçin.
  3. Sil'e dokunun  > Herkesten Sil.

WhatsApp'ta Gönderilen Mesajlar Nasıl Geri Alınır? adlı blog yazımızdan özellikle ilgili bilmeniz gereken önemli noktaları öğrenebilirsiniz. 

YORUMLAR