WhatsApp Rakibi Olan Telegram'ı Engelledi!

WhatsApp Rakibi Olan Telegram'ı Engelledi!

En popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, rakiplerinden bir tanesi olan Telegram'ı engelledi. WhatsApp kullanıcıları tarafından keşfedilen bu engel, WhatsApp üzerinden göndereceğiniz Telegram bağlantılarının açılmamasını sağlıyor.

Şifreli mesajlaşma özelliği sunan Telegram, WhatsApp kadar büyük bir uygulama olmamasına rağmen, hatta WhatsApp'a tam olarak rakip bile sayılacak büyüklükte bir uygulama değilken WhatsApp'ın bu şekilde bir politika izleyerek Telegram'ı engellemesi için bir neden bulunamıyor. Çıkan tek sonuç ise Telegram'ın rakip olması.

Telegram'ın resmi adresleri olan telegram.me ve telegram.org adresleri dışında Telegram uygulaması ile ilişkisi olmayan telegram.com bile WhatsApp üzerinde engelli durumda. Özetle WhatsApp telegram kelimesi geçen tüm bağlantıları engellemiş olabilir.

WhatsApp'ın neden bunu yaptığı henüz netlik kazanmamış olsa da, Facebook'un da daha önce benzer engellemeler yaptığını hatırlayarak Facebook tarafından satın alınan WhatsApp'ın da bu tür bir engelleme yapmasını açıklıyor diyebilirim.

WhatsApp ve Telegram uygulamalarını alttaki indirme bağlantılarını kullanarak ücretsiz indirebilirsiniz.

YORUMLAR