WhatsApp Resmi Olarak Bilgisayarlarımıza Gelebilir

WhatsApp Resmi Olarak Bilgisayarlarımıza Gelebilir

Günümüzün en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, kullanım alanını masaüstüne doğru genişletmek için hazırlıklara başlamış olabilir. Hemen hemen her akıllı telefonda yüklü olan WhatsApp Messenger uygulaması uzun bir süredir internet bağlantımızı kullanarak yazışmamıza, resim ve ses paylaşmamıza olanak sağlıyordu. Fakat WhatsApp'ın kullanım alanı sadece Android veya iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarla sınırlıydı. Telefon hattınıza bağlı olarak çalışan bir uygulama olan WhatsApp'ı normal yöntemleri kullanarak bilgisayarımızda kullanmamız mümkün değildi; çünkü WhatsApp herhangi bir resmi WhatsApp masaüstü istemcisi geliştirmemişti. Fakat bu durum değişiyor olabilir.

Android için yayınlanan son WhatsApp beta sürümünün kaynak kodları incelendiğinde ortaya çıkan bazı satırlar WhatsApp'ın gelecekte web üzerinden mesajlaşmamıza izin vereceğinin ipuçlarını veriyor. Eğer bu kodlar gelecekte kullanılacak olursa internet tarayıcımız üzerinden çalışan bir WhatsApp servisi veya ayrı bir WhatsApp masaüstü uygulaması sayesinde WhatsApp kullanıcıları ile yazışabiliriz.

Bu senaryo aslında gerçekleşme ihtimali yüksek olan bir senaryo; çünkü WhatsApp'ın Skype, LINE ve benzeri anlık mesajlaşma yazılımları gibi masaüstü üzerinden haberleşmeye imkan vermemesi onu rakipleri karşısında bir adım geriye itmekte.

Facebook Bing Arama Hizmetini Kaldırdı

YORUMLAR