WhatsApp Sesli Arama BlackBerry 10 İçin de Çıktı

WhatsApp Sesli Arama BlackBerry 10 İçin de Çıktı

WhatsApp'ın uzun süredir dillerden düşmeyen ve sürekli internet üzerinde haberlerinin yapıldığı sesli arama özelliği, BlackBerry 10 modeli için de resmi olarak yayınlandı. Windows Phone'dan önce BlackBerry 10 için çıkarılan güncellemeye Windows Phone sahipleri biraz tepkili fakat onlar için de güncelleme en kısa süre içerisinde gelecektir.

WhatsApp sesli arama özelliği bildiğiniz üzere ilk olarak Android'e geldi. Fakat kademeli şekilde kullanıcı sayısı arttırılarak tüm kullanıcılara yayılan bu yeni özellik yaklaşık olarak 1 ayı bulan süre zarfında tüm Android'e ulaştı. Bu duruma tepki gösteren iPhone ve iPad kullanıcıları da WhatsApp sesli arama özelliğini kullanabilecekleri güncellemeleri geçen hafta içerisinde indirmeye başladılar. Hız kesmeyen WhatsApp, sesli arama özelliğini BlackBerry 10 telefon modeli için de resmi olarak yayınladı ve şu an kullanılabilir durumda.

BlackBerry uygulama dünyasından indireceğiniz yeni WhatsApp versiyonu olan 2.12.1.2 ile siz de WhatsApp sesli arama özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bedava dakikası olmayanlar için oldukça ideal bir çözüm olan WhatsApp sesli arama (WhatsApp Calling) sayesinde kolayca aramalar yaparak istediğiniz kişiler ile görüşebiliyorsunuz.

Yapılan bu BlackBerry 10 güncellemesi ile gelen tek yenilik sesli arama özelliği ile de sınırlı kalmadı. BlackBerry 10 kullanıcıları güncel WhatsApp ile istedikleri özel mesajları, iletişim ve mesajlaşmaları uygulama içerisinden kolayca arayabiliyor.

Yazı boyutu oranlarında da değişiklik gerçekleştiren WhatsApp, böylece uygulamanın sistem görüntülemesi ile daha iyi uyuşmasını sağlayarak kullanıcılara daha iyi bir WhatsApp deneyimi sunuyor. BlackBerry Klasik için gelen odaklanma ve navigasyon desteği de oldukça yararlı diyebilirim.

Çok büyük bir güncelleme olmamasına rağmen pek çok yenilik içeren bu sürümde yeni bir kişi ekleme tuşu da bulunuyor. Bu tuş sayesinde daha önce rehberinizde ekli olmayan fakat WhatsApp üzerinden iletişime geçtiğiniz kişileri kolayca iletişim listesine ekleyebiliyorsunuz.

Android, iOS ve BlackBerry için resmi olarak aktifleştirilen WhatsApp sesli arama özelliğinin kısa süre içerisinde Windows Phone için de yayınlanacağını düşünüyorum. Eğer Windows Phone sahibiyseniz ve sürekli WhatsApp kullanıyorsanız sesli arama özelliği için bir miktar daha beklemeniz gerekiyor.

Boyner'in Yeni Uygulaması Hopi, Alışveriş Yaptıkça Kazandırıyor

YORUMLAR