WhatsApp Sesli Arama Özelliği iPhone ve iPad'lere De Geliyor

WhatsApp Sesli Arama Özelliği iPhone ve iPad'lere De Geliyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Android versiyonlarına gelen sesli arama özelliğinin iPhone ve iPad versiyonlarına da geleceği resmi olarak açıklandı. Geçtiğimiz ay sınırlı sayıdaAndroid kullanıcısına gelen sesli görüşme özelliği şu an için iOS telefon ve tabletler de bulunmuyor. Fkat yetkililer bu özelliğin en kısa süre içerisinde iPhone ve iPad'lere de geleceği müjdesini verdiler.

Bir süredir WhatsApp sesli görüşme özelliği hakkında yapılan haberleri mutlaka görmüşünüzdür. Facebook, WhatsApp'a eklenecek olan sesli görüşme özelliğini test ediyor ve bu nedenle sınırlı sayıdaki kullanıcıya sunuyordu. Geçtiğimiz günlerde tüm Android kullanıcılarına sunulan sesli arama özelliğini kullanarak WhatsApp üzerinden arkadaşlarınızı arayabilmek için uygulamanın güncellemesini yapmanız gerekiyor. WhatsApp İndir linkinetıklayarak Android cihazlarınıza hemen WhatspApp'ın en güncel sürümünü indirebilirsiniz.

Sadece Android'e gelen bu özellikten sonra, bir çok iPhone ve iPad kullanıcısı ise haklı olarak isyan ettiler. WhatsApp'ın milyonlarca kullanıcıya sahip olduğunu düşündüğümüzde, iOS kitlesinin bile çok fazla olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle Facebook gerekli açıklamayı yaparak, önümüzdeki haftalarda WhatsApp sesli arama özelliğinin iPhone ve iPad'lere geleceğini duyurdu.

Facebook F8 konferansında açıklanan diğer bilgilere göre, Facebook bu geçirilen son 1 senede, sesli arama özelliğinin düzgün çalışabilmesi için uğraşıyordu. Özelliğin tamamen sorunsuz hale getirilmesinin hemen ardından ise Android versiyonda sunulmaya başlandı. Kısa süre içerisinde iOS versiyona da eklenecek. Eğer iPhone ve iPad'leriniz üzerinden WhatsApp kullanıyorsanız, önümüzdeki haftalarda gelecek güncelleme sonrasında siz de WhatsApp üzerinden arkadaşlarınızı arayabileceksiniz.

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

YORUMLAR