WhatsApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Whatsapp için geçtiğimiz aylarda yayınlanan fakat bir türlü tüm kullanıcılar için gelmeyen sesli görüşme özelliği güncellendi. Site üzerinden son sürümü verilen uygulamanın en son versiyonunu indirmenize rağmen, sesli görüşme özelliğini kullanamayabilirsiniz.

Eğer biraz şanslıysanız Whatsapp üzerinde sesli görüşme özelliğini kolayca kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Pek çok defa haberler yapılmasına rağmen, kullanıcıların büyük çoğunluğunda aktif olmayan sesli arama özelliği, son güncelleme ile daha fazla kişiye ulaştırıldı. "WhatsApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?" diye merak ediyorsanız, yazımızın devamındaki işlemleri uygulayarak şansınızı deneyebilir ve eğer şanslıysanız arkadaşlarınızı Whatsapp üzerinden arayabilirsiniz.

Rakiplerinin neredeyse hemen hemen hepsinde bulunan sesli ve videolu görüşme özelliğine rağmen ücretsiz arama özelliği sunmayan Whatsapp, buna rağmen en çok kullanıcıya sahip olan uygulamalardan bir tanesi.

Whatsapp sesli arama özelliğini kullanabilmek için yapmanız gerekenler:

1) Resmi Whatsapp sitesi üzerinden sunulan WhatsApp APK indirmek için yazının üzerine tıklayınız. İndireceğiniz dosya WhatsApp'ın kendi sitesinde sunulan resmi WhatsApp versiyonudur.

2) WhatsApp APK indirdikten sonra telefonunuzda kurulu olan WhatsApp'ı silmenize yada kaldırmanıza gerek yok. Şimdi sıra APK dosyasını bilgisayarınıza indirdiyseniz Android telefon yada tabletinize göndermeniz ve açarak kurulumu tamamlamanız gerekiyor.

3) APK kurulumu tamamlandıktan sonra işin zor kısmı başlıyor çünkü yeni sesli arama özelliğini kullanabilmek için, uygulamanın yeni versiyonu yüklü olan bir başka arkadaşa ihtiyacınız var. Çünkü sesli arama özelliği sadece son sürüme sahip kişiler arasında kullanılabiliyor. Uygulamanın Google Play Store üzerinde henüz sesli arama özelliğine sahip olan versiyonu sunulmadığı için milyonlarca kullanıcı henüz uygulamanın bu özelliğini kullanamaz durumda. Bu nedenle yaptığınız işlemleri arkadaşlarınız ile paylaşarak onlara da yaptırarak deneme fırsatı bulabilirsiniz.

4) Eğer şanslıysanız ve gerekli APK kurulumu ile WhatsApp'ın en güncel versiyonuna sahipseniz, uygulamayı kapatıp baştan başlatmanız durumunda  üstte yer alan Aramalar, Mesajlar ve Rehber sekmelerini göreceksiniz. Eğer tüm işlemleri sırasıyla ve doğru şekilde yapmanıza rağmen bu belirtilen sekmeleri göremiyorsanız, malesef şu anda WhatsApp sesli arama özelliğini kullanamıyorsunuz. Ama kısa süre içerisinde tüm WhatsApp kullanıcılarının bu özelliği kullanmaya başlayacak.

Uyarı! Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen sesli arama özelliğini kullanmayabilirsiniz. Henüz tüm kullanıcılar için aktif edilmeyen bu özelliği site üzerinden yapılan güncelleme ile birlikte biraz şanslı olan kullanıcılar deneme fırsatı buluyor. WhatsApp tarafından konuyla ilgili net bir açıklama gelmezken, kısa süre içerisinde tüm WhatsApp kullanıcılarının bu özellikten faydalanabileceğini düşünüyorum.

WhatsApp'ın sesli arama özelliğine sahip olmayan ve Google Play üzerinden sunulmaya devam eden son sürümlerini indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Apple, Bugüne Kadar Üretilen En İnce MacBook'u Tanıttı

YORUMLAR