WhatsApp Sesli Konuşma Özelliği Windows Phone Kullanıcılarına Ulaştı

WhatsApp Sesli Konuşma Özelliği Windows Phone Kullanıcılarına Ulaştı

Uzun bir süredir Windows Phone için çıkan WhatsApp uygulamasına da sesli konuşma özelliği ekleneceği söylenirken çalışmalar ilk kez meyve vermeye başladı. Türkiye'de şu anda 2.111.690 sürümü yayındayken 2.12.38 güncellemesi ile birlikte sesli arama özelliği bizlere de ulaşacak.

Sesli konuşma özelliği WhatsApp uygulamasına gelen yeni güncelleme ile Windows Phone cihazlarına ulaşsa da Android ve iOS platformlarında olduğu gibi, Windows Phone için de başlangıç dönemi biraz sıkıntılı olacak gibi görünüyor. Hizmeti kullananlar şu an için stabil olmayan görüşme kalitesi ve bağlantı hızının yavaşlığından şikayetçi. Diğer işletim sistemlerinde de bu problem yaşanıyordu, ancak sonrasında gelen güncellemelerle hizmet kalitesinde bir artış gözlemlenebildi. Windows Phone kullanıcıları da aynı işlemden geçmek zorunda kalacaklar gibi görünüyor.

Şimdilik sınırlı bir kullanıcı grubuna ulaşan WhatsApp güncelemesi beta olarak kullanıma açıldı. Beta aşamasındaki hatalar ortadan kaldırılır kaldırılmaz büyük bir olasılıkla tüm kullanıcılar WhatsApp sesli konuşma özelliğinden faydalanabilecekler. Windows Phone kullanıcısıysanız aşağıda yer alan bağlantı butonundan WhatsApp uygulamasını indirebilirsiniz.

Android veya iOS mu kullanıyorsunuz? Bu yazının hemen altında siz de WhatsApp indirmek için gerekli olan bağlantılara ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Windows Phone'a Geliyor

YORUMLAR