WhatsApp, Snapchat'in Hikayeler Özelliğine Sahip Olacak

WhatsApp, Snapchat'in Hikayeler Özelliğine Sahip Olacak

Kendi alanında lider olarak devam eden Snapchat, uzun süredir Mark Zuckerberg'in ilgisini çekiyor. Sürekli olarak Snapchat'i satın alma girişimlerinde bulunan Mark, uygulamanın özelliklerini yavaş yavaş kendi platformlarına ekliyor. En son Instagram'a eklenen hikayelerden sonra şimdi sıra WhatsApp'ta.

Anlık resim ve kısa video paylaşma platformu olarak hizmet eden Snapchat, kendi alanında rakipsiz olarak yoluna devam ediyor. Durum böyle olunca da sosyal medya uygulamalarını birer birer almakla ünlenen Facebook'un patronu Mark Zuckerberg, Snapchat'i almak için sayısız girişimde bulundu. Her seferinde eli boş dönen Zuckerberg, kafayı Snapchat'le bozmuş olacak ki uygulamanın özelliklerini kendi platformlarına getirmeye başladı. Son olarak Instagram'a dahil edilen hikayelerden sonra şimdi de WhatsApp'ın hikaye modu test ediliyor. 

Snapchat'i satın alamadığı için kendi uygulamalarını Snapchat özellikleriyle donatan Zuckerberg, bu sefer WhatsApp'ta kullanıcıların profillerini özelleştirip arkadaşlarıyla kayıt olmayan resimler paylaşmalarının yolunu açıyor. Snapchat'te olduğu gibi 24 saatte silinen resimler kişilerin profillerinde yer alacak ve resimler emoji, doodle gibi eklentilerle süslenebilecek. Özellik ile birlikte kullanıcılar arkadaşlarına çeşitli resimler gönderebilecekler. WhatsApp'ın yeni özelliği şu an beta sürümünde test ediliyor ve ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Bakalım ilerleyen günlerde Zuckerberg Snapchat'i satın alabilecek mi? yoksa kendi Snapchat'ini mi yapacak?

WhatsApp'a Snapchat Kamera Özellikleri Geliyor!

WhatsApp Görüntülü Konuşma Artık Beta Değil, Herkese Geldi

YORUMLAR