WhatsApp Sohbet Geçmişlerini Google Drive'da Saklayacak

WhatsApp Sohbet Geçmişlerini Google Drive'da Saklayacak

WhatsApp sohbet geçmişlerini Google Drive üzerinde yedeklemeye hazırlanıyor. Kendi bünyesinde bir yedekleme mekanizması bulunan WhatsApp’ın Google Drive seçmesinin bazı önemli sebepleri var.Bunlardan bir tanesi WhatsApp’ın kendi bünyesinde sunduğu yedekleme sisteminin bazı kullanıcılar için karmaşık ve kullanışlı bulunmamasından kaynaklanıyor. Ancak sohbet geçmişine ihtiyacı olanlar ya da telefonlarını değiştirip bu veriyi geri isteyenler için bir yedekleme sistemi de gerekiyor.

WhatsApp’ın bu noktada aklına Google Drive gelmiş olmalı. Google hesabı ile iletişime geçecek olan WhatsApp, verileri isteğe bağlı olarak buluta aktaracak. Böylelikle yeni bir telefona kurulması ya da tekrar kullanılabilmesi içinde son derece pratik bir çözüm yaratmış olacak.

WhatsApp resimler, sohbet geçmişini aktaracak aktarmasına ama videolar şimdilik bu plana dahil değil. Kullanıcıların videolarını aktarması için Wi-Fi bağlantısına gerek olması gibi bir dizi protokol gerektiği konuşuluyor. Öte yandan resim ve sohbet geçmişi için telefonun 3G şebekesinin yeterli olabileceği düşünülüyor.

Değiştirmeniz Gereken 5 Önemli WhatsApp Ayarı

Kaçırmamanız Gereken WhatsApp İpuçları ve Hileleri

WhatsApp ve Facebook Tek Platform Olmaya Doğru Gidiyor

YORUMLAR