WhatsApp’ta Kritik Hata: Engellenen Kullanıcılar Mesaj Atabiliyor

WhatsApp’ta Kritik Hata Engellenen Kullanıcılar Mesaj Atabiliyor

Dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir hata ile gündemde. Platforma gelen son güncelleme, WhatsApp’ta engellediğiniz bir kişinin size mesaj atabilmesine neden oluyor.

Aylık 1.5 milyar aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp’ın aynı anda dört kişi görüntülü grup sohbeti gerçekleştirebileceği video konferans özelliğini test etmeye başladığını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Facebook’un çatısı altına girdikten sonra bambaşka bir çehreye bürünen popüler uygulama, kullanıcıların tepkisini çeken bir hata ile gündeme geldi.

 

 

Normalde WhatsApp’ta engellediğiniz bir kişi, sizinle iletişim kuramadığı gibi, fotoğrafınız ve durum bilgileriniz gibi bilgileri de göremiyor. Tabii, ortaya çıkan bir hata, bu durumu tam tersine çevirmiş durumda.

Anlık mesajlaşma uygulamasının yayınladığı son güncelleme, engellediğiniz bir kullanıcının size mesaj atabilmesine neden oluyor. Ya da diğer bir deyişle, birisi tarafından engellendiyseniz, o kişiye ulaşmada pek de zorluk çekmeyeceksiniz. En azından şu an için.

Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında sıkça tartışılan bu sorun, hem hem Android hem de iOS kullanıcılarını etkiliyor. 

Eğer bu sorunu siz de yaşıyorsanız, halihazırda engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırdıktan sonra tekrar engellemeyi deneyin. Şu an için tek çözümün bu olduğu söylenirken, WhatsApp’ın söz konusu sorunun çözümü için kısa zamanda bir güncelleme yayınlanması bekleniyor.