WhatsApp Tarafında Yaşanan Sorunlar LINE'a Yaradı

WhatsApp Tarafında Yaşanan Sorunlar LINE'a Yaradı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın 16 milyar dolara Facebook'a satılmasının ardından uygulama üzerinde yaşanan teknik aksaklıklar ve sorunlar nedeniyle birçok kullanıcı, WhatsApp'ı kullanmayı bırakarak farklı alternatifler aramaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir haberle WhatsApp'ta yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir başka mesajlaşma uygulaması olan Telegram'ın milyonlarca yeni üye kazandığını sizlerle paylaşmıştık. Görünen o ki WhatsApp'ta yaşanan aksaklıklar ve sorunlar Telegram dışında diğer mesajlaşma uygulamalarına da yaramış. Özellikle popüler ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından bir diğeri olan LINE'da kazandığı yaklaşık 2 milyon yeni kullanıcısıyla bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

LINE'ın öncelikli hedef kitlesi Asya ülkeleri olsa da WhatsApp'ın yaşadığı sorunlar nedeniyle Amerika'da da birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlayarak, kendine yeni bir pazar yarattığı bir gerçek. Geçtiğimiz hafta içerisinde Amerika, Avrupa ve Güney Amerika üzerinden 2 milyondan fazla yeni kullanıcının LINE kullanmaya başladığını düşündüğümüz zaman, bunu çok daha iyi bir şekilde görebiliyoruz. Öyle ki LINE'ın sadece geçtiğimiz hafta içerisinde bu pazarlardan kazanmış olduğu yeni kullanıcı sayısı, normal büyüme hızının 5 katına tekabül ediyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında dünya genelinde 300 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran LINE için görünen o ki işler oldukça iyi gidiyor. Hatta bu noktada WhatsApp'ın Facebook'a satılması ve uygulama üzerinde yaşanan aksaklıklar da LINE'a yaramış gibi.

Büyüme stratejileri kapsamında olabilecek her türlü beklenmedik artışı planladıklarını ve ağ trafiklerini buna göre ayarladıklarını bildiren şirket yetkilileri, LINE'ın kullanıcılarına sorunsuz bir hizmet sunacağının sözünü verdiler.

LINE'ın Avrupa ve Amerika CEO'su Jeanie Han, WhatsApp'ın dünya genelinde saatlerce kullanıma kapanması konusunda yaptığı açıklamada "Biz kullanıcılarımızın en çok ihtiyaç duydukları anda güvenle ve sorunsuz bir şekilde kullanabilecekleri bir platform sunduğumuz için kendimizle gurur duyuyoruz." sözlerine yer vererek bir nevi WhatsApp'a dokundurmuş oldu.

Windows, Mac, Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry platformları üzerinde kullanabileceğiniz popüler mesajlaşma uygulaması LINE'ı aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla hızlı ve güvenli bir şekilde mobil cihazlarınız üzerine indirebilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp'a alternatif olarak kullanabileceğiniz uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR