WhatsApp Uygulaması Emojilerle Çökebiliyor!

WhatsApp Uygulaması Emojilerle Çökebiliyor!

Anlık olarak arkadaşlarınızla sohbet edebilmenize imkan sağlayan Whatsapp, yeni bir zaafından dolayı kullanıcıların oyuncağı haline dönüştü. Whatsapp gibi popüler yazılımların kullanıcılara sunulurken geliştiriciler tarafından fark edilmeyen bazı hataları olabiliyor. Bug olarak nitelendirilen bu hataları bulmak ve geliştiricilere bildirmekse kullanıcılara düşüyor. Milyonlarca kullanıcısı olan mesajlaşma servisi Whatsapp'ın yeni bir zaafı daha bulundu. Eğer bir arkadaşınıza 4 bin adet emoji gönderirseniz onun hesabını rahatlıkla çökertebiliyorsunuz.

Yazılımlardaki güvenlik açıklarını bulmak ve onları daha dayanıklı bir hale getirebilmek için çalışan Indrajeet Bhuyan, şans eseri Whatsapp'ın bir zaafını buldu. Yaptığı araştırmalar sonucunda 4.000 emojiden oluşan bir paketi karşı tarafa gönderdiğinde, karşı tarafın Whatsapp'ı çöküyor. Yani uygulama aşırı şekilde gönderilen emoji istemine cevap veremiyor ve kendini sonlandırıyor.

Whatsapp’ta bulduğu bug'u geliştiricilere ileten Indrajeet Bhuyan, karşı taraftan bir teşekkür mektubu bekliyor. Tabii bu arada da kullanıcılar bu zaafı denemek için 4.000 tane emoji yazmaya çalışıyorlar.

Whatsapp'ı ücretsiz olarak indirin:

Bilmeniz Gereken 5 Yeni WhatsApp Özelliği

WhatsApp Kullanıyorsanız Bu Uygulamaları Mutlaka Deneyin!

YORUMLAR