WhatsApp Uygulamaya Girmeden Hızlı Mesaj Özelliğine Kavuştu

WhatsApp Uygulamaya Girmeden Hızlı Mesaj Özelliğine Kavuştu

Artık iOS cihazlarda WhatsApp uygulamasını açmadan kilit ekranından veya bildirim çubuğundan cevap yazılabiliyor.

iOS 9.1 kullanıcıları yeni gelen bir güncellemeyle WhatsApp uygulamasına girmek zorunda kalmadan cevap yazabilecekler. Güncellemeyle birlikte ekran kilitli bile olsa gelen iletilere geri dönüş yapılabiliyor.  Ancak bu yeni WhatsApp özelliğini kullanmak için cihazların iOS 9.1’e yükseltilmesi ve WhatsApp uygulamasının da son sürümünün yüklenmesi gerekiyor.

Bu arada WhatsApp her hangi bir güncelleme almadan Apple Watch’lara da destek vermeye başladı. Apple Watch kullanıyorsanız WhatsApp’dan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp ile doküman paylaşımı

Bu arada çok yakında WhatsApp üzerinden doküman da paylaşılabileceği ortaya çıktı.  WhatsApp kaynak kodları arasında henüz kullanılmayan “doküman paylaş” komutuna rastlandı. Bu durum çok yakında bir güncellemeyle WhatsApp üzerinden sadece ses, resim ve video değil ofis dokümanları da paylaşabileceğimiz anlamına da geliyor. WhatsApp Facebook Messenger ile beraber şu anda dünyada en çok tercih edilen anında mesajlaşma uygulamalarından biri. Gerek bireysel, gerek kurumsal olarak oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Doküman paylaşma özelliğiyle beraber uygulamanın yepyeni bir platforma sıçraması bekleniyor.

YORUMLAR