WhatsApp Üzerinden Para Transferi Dönemi Başlıyor

WhatsApp Üzerinden Para Transferi Dönemi Başlıyor

WhatsApp, UPI adı verilen Birleşik Ödeme Arayüzü sistemi aracılığıyla online para transferi imkanı sunmaya hazırlanıyor.

Yayınlanan bir önceki güncellemeyle birlikte, hem iOS kullanıcıları hem de Android kullanıcıları her tür dosyayı rehberindeki kişilerle paylaşma olanağına kavuşmuştu. WhatsApp, dosya paylaşımını bir üst seviyeye çıkartarak, kullanıcıların online olarak para transferi yapmasını sağlayacak.

WhatsApp, UPI (Birleşik Ödeme Arayüzü) sistemini kullanarak bankadan bankaya aktarma planlarının son halini şekillendirdi. Buna göre kullanıcılar UPI adı verilen Birleşik Ödeme Arayüzü isimli mobil ödeme sisteminde tanımlanmış banka hesapları arasında para transferi yapabilecek.

Para transferi için kullanıcıların ‘Whatsapp Ödemeler’ başlığı altındaki şartnamede ‘Gizlilik Politikası’ ve ‘Koşullar’ sekmesindeki talimatları kabul ettiklerini onaylamaları gerekecek.

Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'ın bu özelliği ile kullanıcıların bu platform üzerinden arkadaşlarına para transferi yapmalarına olanak sağlaması yeni bir adım, ancak bu Facebook için yeni bir özellik değil. Facebook hâlihazırda Messenger üzerinden para transferi hizmetini ABD’de kullanıma sunmuştu.

2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan Whatsapp’ın günlük 1 milyar aktif kulancısı var. Uygulama üzerinden günde 55 milyar mesaj ve 4 buçuk milyar fotoğraf paylaşılıyor.

Para işlemlerimizi online olarak yaparken bazı güvenlik endişeleri ortaya çıkmakta. WhatsApp’a ne kadar güvenebiliriz bu bir soru işareti. Bu yeni özellik nasıl sonuçlar verecek hep birlikte göreceğiz.

Siz bu özelliği kullanacak mısınız? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

WhatsApp uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

WhatsApp Emoji Desteğini Geliştiriyor

WhatsApp Hesabınız Saniyeler İçinde Çalınabilir!

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

YORUMLAR