WhatsApp Video Görüşmelerine Göz Kırptı, Beta Test Başladı

WhatsApp Video Görüşmelerine Göz Kırptı, Beta Test Başladı

WhatsApp bir süredir dedikodu olarak dolaşan video görüşme özelliği için çalışmalarını sürdürüyor. WhatsApp, beta test programına kayıtlı kullanıcıları için bu özelliği yerleştirmeye başladı bile.

WhatsApp’ın beta test programına kayıtlı olan kullanıcılar, Google Play aracılığıyla yapacakları (v2.16.80) Android güncellemesi ile video arama özelliğini kullanabilecekler. Ancak bu özellik için simge yerleştirilmesine rağmen videolu görüşme henüz aktif edilmedi. Arama simgesine dokunduğunuz zaman Video Call adı ile video simgesi görülebiliyor.

Arama yapmak istediğinizde ise karşınıza arama yapılamadı uyarısının olduğu bir sayfa açılıyor. WhatsApp deneme süresinden sonra muhtemelen kullanıcılarına bu özelliği tam anlamıyla vermeye başlayacak. Şimdilik bu servisin ne zaman açılacağı belli değil.

Skype, Facebook Messenger gibi rakipleri ile arasındaki en büyük eksiğin video görüşmesi yapılamıyor olması sonunda WhatsApp’ı harekete geçirdi. Bundan yaklaşık 20 gün önce WhatsApp geliştirme merkezinde yeni bir sürüm güncellemesine dahil edilecek “görüntü ayarla”, “kamera değiştir”, “video çağrı başlatıldı” ve benzeri komut ve bildirimlerin WhatsApp uygulamasına dahil edilmeye başlandığı saptanmıştı.

WhatsApp Messenger Bilgisayar Versiyonu Çıktı, Hemen İndirin!

WhatsApp’a Video Görüşme Özelliği Geliyor

LINE, WeChat ve WhatsApp Karşılaştırması

YORUMLAR