WhatsApp Web Karanlık Mod (Dark Mode) Testte

WhatsApp Web karanlık mod görüntüsü paylaşıldı. İşte WhatsApp Web koyu mod (dark mode) görünümü

WhatsApp, koyu mod gelmeyen ender popüler mobil uygulamalardan biri. Facebook, WhatsApp için koyu modu çok yakında herkese açacak. WhatsApp beta testine katılanlar, Android ve iOS’in ardından Web sürümü için de karanlık mod görüntüsünü paylaştı. WhatsApp Web karanlık modda nasıl görünecek? İşte WhatsApp Web koyu mod (dark mode) görünümü

WhatsApp, hemen her telefonda yüklü ve her yaştan kullanıcısı olan nadir mobil uygulamalardan birisi. WhatsApp gün içinde en yoğun kullanılan uygulama, beyaz fon gözleri oldukça yoruyor ve duvar kağıdı değiştirilse bile sorun çözülmüyor. Karanlık mod, tek çözüm ancak Facebook, hem mobil hem de masaüstü tarafta hala karanlık modu sunmuş değil. WhatsApp Web’de karanlık mod çeşitli eklentilerle aktif edilebiliyor. WhatsApp Android ve iOS uygulamasında sadece beta testine katılan sınırlı sayıda kullanıcı karalık modu deneyimleyebiliyor.

WhatsApp, sadece mobil cihazlarda değil, bilgisayarlarda da (bağlantılı da olsa) kullanılabiliyor. WhatsApp yeni özelliklerini ilk deneyimleyen ekip WABetaInfo, Facebook’un WhatsApp Web sürümü için karanlık mod üzerinde çalıştığını gösteren bir görsel paylaştı. Görsel, temanın üzerinde çalışılması gerektiğini gösteriyor. Karanlık modun emoji klavyesini bozduğu, simgelerin arkasında beyaz bir arka plan bıraktığı açıkça görülüyor. Emojiler, sohbette gayet iyi görünüyor. Yeni tema çıkartmaları da destekliyor, emojilerin aksine beyaz arka plan sorunu gözükmüyor.

WhatsApp koyu mod Android için aktif, iOS için test aşamasında. WhatsApp Web’e karanlık modun ne zaman geleceği bilinmiyor.

YORUMLAR