WhatsApp Web Özelliği Nihayet iOS'a Da Geldi

WhatsApp Web Özelliği Nihayet iOS'a Da Geldi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süre önce web versiyonu ile Android, Blackberry ve Windows kullanıcılarına mesajlaşmalarını web tarayıcıları üzerinden gerçekleştirebilme imkanı sağladı. Bu gelişmeyle birlikte artık mobil cihazımız üzerinden gerçekleştirdiğimiz tüm WhatsApp aktivitelerini eksiksizce web tarayıcımız üzerinden de gerçekleştirebilir konuma eriştik.

Başta Android olmak üzere servisin sunulduğu tüm platformların kullanıcılarını bir hayli memnun eden WhatsApp Web, ne yazık ki iPhone sahipleri tarafından kullanılabilir değildi ve bu durumun muhtemel sebepleri üzerine epey yorum yapıldı.

Uzunca bir bekleyişin ardından nihayet iPhone kullanıcıları da bu hizmetten faydalanabilecek konuma erişti. Üstelik WhatsApp Web, kullanım olarak diğer platformlardan farklı bir prosedür de içermiyor. Tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi ekranımızda beliren QR kodu, WhatsApp uygulaması içerisinden okutarak mesajlaşmaya başlayabiliyoruz.

Elbette uygulamadan faydalanabilmek için WhatsApp'ın en son sürümünü (versiyon 2.12.5) kullanıyor olmalıyız. Ayarlar bölümünden WhatsApp Web'i bulduktan sonra Google Chrome tarayıcımız üzerinden web.whatsapp.com adresini ziyaret ederek çıkan kodu taratmamız yeterli oluyor.

WhatsApp, Yeni Güncellemesiyle Hizmet Kapsamını Artırıyor

WhatsApp'ı Microsoft Edge Üzerinde Kullanmak Çok Yakında Mümkün Olacak

YORUMLAR