WhatsApp Web Uygulamasını Yayınladı

WhatsApp Web Uygulamasını Yayınladı

Dünya genelinde 700 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşan popüler ücretsiz mesajlaşma servisi WhatsApp, mobil platformun ardından internet tarayıcılarına da giriş yaptı. Şu an için Google Chrome üzerinden çalışan WhatsApp Messenger Web'in detayları haberimizde.

WhatsApp Web uygulamasını nasıl kullanabileceğinizi bu yazımızda resimli olarak anlattık:

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Çapraz platform desteği sunan ve mobil kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp Messenger'ın web tarayıcılardan da kullanabileceği geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve bir görselle desteklenmişti. Bugün resmi blog üzerinden yapılan açıklama ile bu sevindirici haber resmileşti. İlk olarak Google Chrome tarayıcısında kullanılabilir olan WhatsApp Messenger Web, Android, Windows Phone ve BlackBerry kullanıcılarının WhatsApp konuşmalarını tarayıcıları üzerinden takip edebilmelerine izin veriyor.

WhatsApp Messenger'ı web tarayıcınız üzerinden kullanabilmeniz için mobil cihazınızdan WhatsApp Messenger uygulamasını açıyor ve açılır menüden WhatsApp Web'i seçiyorsunuz. Ardından https://web.whatsapp.com adresine gidiyor ve barkodu taratıyorsunuz. Kısa süren tarama işleminin ardından WhatsApp'a otomatik olarak giriş yapmış oluyorsunuz. WhatsApp'ın web istemcisi ile mobil cihazınızı açmanıza gerek kalmadan arkadaşlarınızla tarayıcı üzerinden yazılı ve sesli mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz. Masaüstü bildirimleri sayesinde gelen mesajlardan anında haberdar olabilirsiniz. WhatsApp'ın web sürümünü aşağıdaki bağlantıdan deneyebilirsiniz:

Whatsapp 3. Parti Uygulamalara Savaş Açtı

YORUMLAR