WhatsApp Web'e İki Yeni Özellik Geldi

WhatsApp Web'e İki Yeni Özellik Geldi

Facebook şirketi, WhatsApp'ı satın aldıktan sonra pek çok yenilik getirdi. Bu yeniliklerin en kapsamlısı olan WhatsApp Web, artık kullanıcılara durum gösterebilecek ve emoji ismini aratarak bulabilecek.

Yeni gelen özellikler WhatsApp'ın Android ve iOS platformundaki uygulamalarında bulunuyordu. Ancak Web sürümüne yeni gelen bu özelliklerden emoji arama, kullanıcılar için gayet kullanışlı olmuş diyebilirim. Ayrıca WhatsApp Durum'u insanların kullanmamasına rağmen Facebook, bu konuda ısrarcı davranıyor ve insanlara kullandırtmaya çalışıyor.

WhatsApp Web'de Durum Görüntüleme

Son dört gündür Web sürümünde yayılmaya başlayan bu özellik, şu anda WhatsApp Web'de aktif durumda. Yeni özellik, sol sekmenin üzerinde, yeni sohbet düğmesinin yanında bir kesme çemberi olarak gösteriliyor. Görebileceğiniz yeni durumlar olduğunda, üzerinde yeşil bir nokta olacak ve üzerine dokunduğunuzda, soldaki durumların bir listesini içeren siyah bir ekrana yönlendirileceksiniz. Ardından, istediğiniz durumu görüntüleyebilir ve yorum yapabilirsiniz. Ancak kendiniz için yeni bir durum yükleyebilme şansınız bulunmuyor.

Emoji Arama ve Ekleme

Birkaç hafta önce WhatsApp Web'de aktif olan bu özellik, :Emoji_name yazarak herhangi bir emoji ekleyebilir veya emoji aratabilirsiniz. Örneğin; :göz yazdığınız zaman, dönen gözler, ikili göz veya gözlüklere kadar göz ile ilgili bütün emojileri görüntülüyebilirsiniz.

WhatsApp'a Renkli Bir Özellik Ekleniyor

WhatsApp Üzerinden Para Transferi Dönemi Başlıyor

YORUMLAR