WhatsApp Web'e Microsoft Egde Desteği Geldi

WhatsApp Web'e Microsoft Egde Desteği Geldi

Bilgisayar üzerinde WhatsApp kullanma keyfini çıkarmak isteyen ama kullandığınız tarayıcı yüzünden bunu başaramayan kullanıcılar arasında yer alıyorsanız, Microsoft Edge ile WhatsApp Web artık kullanılmaya başlandı. WhatsApp tarafından resmi bir destek haberi çıkmamış olmasına rağmen kullanıcıların keşfettiği yeni özellik sayesinde Microsoft Edge üzerinde WhatsApp'ı açıp mesajlaşabilirsiniz.

WhatsApp Web daha önceden Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari ve Opera tarayıcıları üzerinde uyumlu olarak çalışıyordu. Reddit kullanıcılarının farkettiği Microsoft Edge desteği sonrasında pek çok kullanıcı Microsoft'un Internet Explorer yerine çıkarmış olduğu yeni tarayıcı Edge ile de WhatsApp Web'i kullanabildiğini öğrendi. Fakat şu an resmi destek sağlanmadığı için kullanıcılardan bazıları sorun yaşayabiliyor. Bu nedenle Edge üzerinde WhatsApp Web kullanırken sorun yaşarsanız bir süre daha bekleyerek resmi olarak desteğin açıklanmasını bekleyebilirsiniz.

Mobil cihazların olmassa olmaz uygulaması haline gelen ve günde miltarlarca mesajın gönderildiği WhatsApp'ı aylar önce bilgisayarlarımız üzerinde kullanmamıız sağlayan WhatsApp Web, özellikle evde ya da işte PC üzerinde farklı bir iş yaparken diğer yandan mesajlaşmaya devam etmemizi sağlıyor.

WhatsApp Web dışında WhatsApp'ın Android ve iOS uygulamalarına gelen minik bir güncelleme sayısı grup konuşmalarındaki maksimum kişi sayısını 100'den 256'ya çıkardı. Böylelikle oluşturacağınız yeni WhatsApp gruplarına 256 kişiye kadar toplayabiliyorsunuz.

1 Milyardan fazla aktif kullanıcıya erişen WhatsApp'ın bu büyümesi sizce de devam edecek mi? Görüşlerinizi alttaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

YORUMLAR