WhatsApp Web'in Yeni Özellikleri Kullanıcılara Daha Fazla Özgürlük Sunuyor

WhatsApp Web'in Yeni Özellikleri Kullanıcılara Daha Fazla Özgürlük Sunuyor

En popüler mesajlaşma servisleri arasında yer alan WhatsApp, birkaç ay önce çıkarttığı Web sürümüyle birlikte Android kullanıcılarına sohbetlerini bilgisayarları üzerinden sürdürebilme imkanı vermeye başladı.

Daha bir yılı doldurmayan WhatsApp Web, yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıların servis üzerinde yapabileceklerinin sınırlarını epey genişletti. Öyle ki, mobil sürümde gerçekleştirip, web sürümde yapamadığımız pek çok şeyi bu güncellemeden sonra gerçekleştirebilir konuma eriştik.

iOS işletim sistemine üvey evlat muamelesi yapmaya devam eden WhatsApp Web'in yeni özelliklerine göz atalım.

Her şeyden önce gözümüze çarpan ilk özellik, profil fotoğrafımızı web servisi üzerinden değiştirebiliyor oluşumuz. Durum bilgisinin yan tarafında konumlandırılan özellik sayeside profil resmimizi değiştirebilme şansına sahibiz.

Güncellemenin diğer ayağı ise sohbetlerimiz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmamızı sağlıyor. Daha açık olmak gerekirse, artık sohbetlerimizi silebilme, arşivleyebilme, sessize alabilme ve gruplardan çıkabilme seçeneklerine sahibiz. Görünüşe göre WhatsApp, Web sürümünü mobil versiyon ile eşdeğer özelliklere sahip olacak şekilde geliştirme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak WhatsApp Web'e gelen özelliklerin birçok kullanıcın beğenisini kazanacağını düşünüyoruz. Yapabileceklerimizin sınırının genişlemesi WhatsApp Web'in kullanımını olumlu yönde etkileyecektir.

YORUMLAR