WhatsApp'a Çok Alıştığımız İki Özellik Daha Geliyor

WhatsApp'a Çok Alıştığımız İki Özellik Daha Geliyor

WhatsApp ve Facebook yavaş yavaş birbirlerine entegre olmaya başlıyor. “Okunmadı olarak işaretle” ve “beğen” butonları yeni güncellemeyle WhatsApp’a da geliyor.

Messenger ve WhatsApp'ın sahibi Facebook, iki popüler uygulamayı yavaş yavaş birleştirmeye başladı gibi görünüyor. WhatsApp'ın bir sonraki güncellemesiyle kullanıma sokulacak iki özellik "Beğen" ve "Okunmadı olarak işaretle” tuşları kullanıcıların diğer sosyal ağlardan aşina oldukları özellikler.

Messenger'daki “beğeni emojisiyle” benzerlikler taşıması beklenen ilk özellik, bazı paylaşımların altına farkındalık yaratmak için mecburen yorum yapmaktan kullanıcıları kurtarabilir.

"Okunmadı olarak işaretle" özelliği ise “neden” ve “nasıl kullanılacak” sorularını akla getiriyor. WhatsApp’da zaten  "mavi tik" özelliğini kapatmak mümkün. Aynı zamanda gelen mesajları "okunmadı" olarak işaretlemenin gerekçesi ne olabilir henüz çok net belli değil.

WhatsApp’a gelecek olan her iki yeniliğin (!) kullanıcıların hayatında çok da fazla bir şey değiştireceğini tahmin etmiyorum. Ancak bunun Facebook-Messenger ve WhatsApp entegrasyonunun başlangıcında küçük ilerlemeler olarak görmek de mümkün.

WhatsApp’a gelecek olan bu iki uygulamanın yeni güncellemeyle birlikte duyurulmaları bekleniyor.

WhatsApp Materyal Tasarım Modasına Uydu

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Kaçırmamanız Gereken WhatsApp İpuçları ve Hileleri

YORUMLAR