WhatsApp'a GIF Gönderme Özelliği GIPHY Uygulaması ile Geliyor

WhatsApp'a GIF Gönderme Özelliği GIPHY Uygulaması ile Geliyor

Facebook'un sahibi olduğu anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sonunda uzun zamandır beklenen bir özelliğini kullanıcılarına sunuyor. WhatsApp bundan sonra GIF animasyonları uygulamadan çıkmadan oynatabilecek ve bu animasyonların gönderilmesini sağlayabilecek.

Uzun süredir güncellemeler yapan ve kararlı bir uygulama olmaya çalışan WhatsApp, sonunda en çok beklenen özelliği bünyesine entegre ediyor. WhatsApp, hareketli GIF özelliğini aktifleştirmek için GIPHY uygulamasıyla anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre, kullanıcılar WhatsApp'tan çıkış yapmadan GIF arayabilecek ve birbirlerine GIF yollayabilecek. Böylece WhatsApp'a eklenmesi uzun süredir beklenen GIF desteği de sonunda uygulamaya dahil olacak. Aslında GIFY'nin bu tür kullanma metodu olabileceğini biz Facebook Messenger'dan biliyoruz. 

Son günlerde bir takım ufak tefek güncellemeler yapan WhatsApp, şimdi oldukça önemli ve beklenen bir özellik için kolları sıvamış gibi görünüyor. Kullanıcıların gözünü yollarda bırakan GIF özelliğini bünyesine dahil etmeye hazırlanan WhatsApp, bu servisi verebilmek için GIPHY uygulamasıyla anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında GIPHY'ye bir de e-posta atan WhatsApp, bazı kelimelerin Türkçe'ye de çevrilmesini istedi.

Kısa süre önce ortaya çıkan bu maile bakılacak olursa, WhatsApp'a GIF özelliğinin gelmesine çok az bir zaman var. Ancak güncelleme tarihi henüz kesinlik kazanmış değil.

WhatsApp'a Yeni Font Seçeneği ve Geri Arama Özelliği Eklendi

WhatsApp Yazışmaları Mahkemede Delil Olarak Kullanılamayacak


YORUMLAR