WhatsApp'a Google Drive ile Yedekleme Özelliği Geliyor

WhatsApp'a Google Drive ile Yedekleme Özelliği Geliyor

Yeni özellikler ile birlikte gelen güncellemelerle adı sık anılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor. Edinilen bilgilere göre WhatsApp’ın yeni sürümüyle birlikte Google Drive ile yedekleme mümkün olacak.

Şu sıralar sık sık yeni özelliklerle birlikte gelişmesini sürdüren WhatsApp, yeniliklere doymuyor. WhatsApp Web, arama özelliği derken şimdi de Google Drive entegrasyonuna sahip oluyor. Peki 2.12.45 numaralı son sürüm ile birlikte gelen Google Drive entegrasyonu ne işe yarıyor? Hemen anlatalım.

WhatsApp kullanırken cihazınızdan göndermiş olduğunuz mesajlar, fotoğraflar, videolar ve diğer tüm içerikleri Google Drive ile yedekleyebilmemize imkan sağlayan bu yeni özellik ile gayet işlevsel bir işe imza atılmış diyebilirim. Kullanıcının belirlediği zaman aralıklarında otomatik olarak yapılacak yedekleme sayesinde, uygulamayı kurduğunuz başka bir cihazdan mesajlaşmaya kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Google Drive entegrasyonunu içeren yeni sürüm henüz uygulama marketlerinde yer almıyor. Ancak WhatsApp’ın bu yeni özelliği içeren 2.12.45 numaralı sürümünü bu bağlantıdan indirip, cihazlarınıza kurabilirsiniz.WhatsApp’dan Kinayeli Mesaj

Rus Hackerlerın Beyaz Saray’a Nasıl Saldırdığı Saptandı

YORUMLAR