WhatsApp Görüntülü Konuşma Artık Beta Değil, Herkese Geldi

WhatsApp Görüntülü Konuşma Artık Beta Değil, Herkese Geldi

WhatsApp 2.16.318 beta sürümü ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulan WhatsApp görüntülü arama özelliği, yeni gelen resmi WhatsApp (2.16.328) güncellemesi ile birlikte tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu. Artık arama ikonuna tıkladığınızda WhatsApp size sesli veya görüntülü arama için farklı birer seçenek sunuyor.

Güncellenen WhatsApp 2.16.328 sürümünde kontaklarınızın üzerine basarak yapacağınız konuşmayı sesli ya da görüntülü arama seçeneği herkes için aktif. Skype ve FaceTime uygulamalarında olduğu gibi video konferans yapılabilmesini sağlayan WhatsApp görüntülü konuşma özelliği, deneme sürecinin ardından sonunda uygulamadaki yerini aldı.

Daha önce blog olarak yayınladığımız WhatsApp’a Gelen Tüm Yeni Özellikler Burada makalemizin hemen arkasından gelen bu haber biraz sürpriz oldu. Geçtiğimiz haftadan beri üst üste güncellenen uygulamanın arayüzünde ve servislerinde yapılan yeniliklere video görüşme özelliğinin de ekleniyor olması son derece sevindirici. Ancak öyle heyecanla nefesinizi tutup beklemeyin. Bu güncelleme kademeli olarak cihazlara geliyor. Cihazınızda henüz yoksa üzülmeyin yoldadır.

Ancak bu noktadan itibaren kullanıcıların WhatsApp kullanırken kotalarını da dikkatle takip etmeleri gerektiğini unutmamaları gerekiyor. Video çağrılar standart kullanımdan çok daha fazla veri alışverişinde bulunarak kotaları hızla tüketebiliyorlar. 

WhatsApp’a Gelen Tüm Yeni Özellikler

YORUMLAR