WhatsApp'a Mavi Tik Özelliğini Kapatma Seçeneği Eklendi

WhatsApp'a Mavi Tik Özelliğini Kapatma Seçeneği Eklendi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhastApp bir süre önce "mavi tik" olarak tanınan yeni özelliğiyle kullanıcılarını büyük şaşkınlığa uğratmıştı. Bu yeni özellik mesajları okuyup cevaplamayı unutanlar veya cevaplamak istemeyenler için büyük sorun oluşturmuştu.

Bildiğiniz üzere önceden mesaj gönderildiğinde bir tane tik işareti ve mesaj alındığında ise iki tane tik işareti gözüküyordu. Yeni gelen özellik sayesinde okunan mesajlar mavi renkli iki tane tike dönüştürülüyor ve çeşitli kavgalara yol açabiliyor. Günlerdir sosyal medya sitelerinde de esprisi yapılan mavi tik özelliğine WhatsApp yetkilileri artık el attı. Bu haberle birlikte mavi tik olmadan mesajları okumaya çalışan milyonlarca kullanıcı rahat bir nefes aldı.

Mavi tik özelliği artık ayarlar bölümüne getirilen ek bir seçenek ile kapatılabiliyor, yalnız bu özellik sadece Android isimli mobil işletim sistemi için güncellendi. Yeni eklenen ayarın mavi tik özelliğini kapatıp kapatmadığı test edildikten sonra diğer işletim sistemleri için de güncelleme gönderilecek. Bu güncellemeyle birlikte sinirli kullanıcılar ve yanlış anlaşılmalar ortadan kalkmış olacak.

  • Mavi Tik Özelliği Nasıl Kapatılır?

Mavi tik özelliğini kapatmak istiyorsanız öncelikle WhatsApp uygulamanızı aşağıda bulunan indirme linki yardımıyla güncellemelisiniz. Güncelleme yoksa biraz bekleyin, bölgelere göre güncellemeler geç gelebiliyor.

WhatsApp’a giriş yapın ve uygulamanın sağ üst kısmında bulunan ayarlar butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ayarlar sayfasından "hesap" bölümüne geçin ve en üst sırada yazan "gizlilik" bölümünü açın. Açılan bölümde aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi kırmızı kutu içindeki bölümü isteğinize göre ayarlayın. Bu ayar sayesinde artık mavi tik derdinden kurtuldunuz.

 

Sizce WhatsApp’ta mavi tik olmalı mı?

Diğer Whastapp Messenger uygulamalarını denediniz mi?

WhatsApp Okunan Mesajları Göstermeye Başladı

WhatsApp, Facebook'u 140 Milyon Dolar Zarara Uğrattı

YORUMLAR