WhatsApp'a Mention ve Grup Daveti Özellikleri Geliyor

WhatsApp'a Mention ve Grup Daveti Özellikleri Geliyor

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı iddia edilen yeni özellikler popüler anlık mesajlaşma yazılımını daha kullanışlı hale getirecek gibi görünüyor. Bu özellikler ile ilgili olarak internete sızdırılan bilgilere göz atıldığında WhatsApp'ın diğer sosyla medya servislerinin en sık kullanılan özelliklerini bünyesine katmaya çabaladığını söyleyebiliriz. Sözü geçen özelliklerden ilki WhatsApp mention özelliği. Mention sistemini ile ilk olarak Twitter üzerinde görmüştük. Bu özellik sayesinde @ işaretinin ardından kullanıcı adını yazarak Twitter kullanıcılarını etiketleyebiliyor, onlara bildirimler göndererek dikkatlerini çekebiliyorduk. Daha sonradan bu özellik Instagram ve Facebook'da da kullanılmaya başlanmıştı. Şimdi ise sırada WhatsApp var. Bu özellik sayesinde kullanıcılar WhatsApp grup sohbetlerinde yazdıklarının arada kaynamaması için mention gönderebilecek ve özel mesajlaşmaya geçiş yapma derdinden kurtulabilecekler.

WhatsApp Grup Daveti ile Grup Sohbetleri Daha Kolay Başlatılabilecek

WhatsApp'a eklenmesi düşünülen bir diğer özellik de grup daveti gönderebilme seçeneği. WhatsApp'ın mevcut sürümlerinde kullanıcılar bir grup sohbetine arkadaşlarını el ile davet etmek zorundaydılar. Bu özellik sayesinde bir grup daveti bağlantısı oluşturulabilecek ve grup sohbetine dahil olan kullanıcılar bu bağlantıyı paylaşarak diledikleri kişiyi sohbete davet edebilecekler.

WhatsApp'ta bir grup sohbetinin yöneticisiyseniz sohbete eklenecek kişilerin rehberinizde kayıtlı olmaması sizin için güçlük çıkartabilmekteydi. İşte bu yeni özellikle kişilerin rehberinizde kayıtlı olması gereksinimi de ortadan kalkacak.

Sözü geçen yeni özellikler halen test aşamasında gibi görünüyor. Yani bu özelliklerin hizmete açılması için bir süre daha beklememiz gerekecek.

WhatsApp Bilgisayar Versiyonu Nasıl Kullanılır

BBM Video Arama Özelliği Artık Tüm Dünyada Kullanılabilir

YORUMLAR