WhatsApp’a Rakip Olacak Google Asistan Destekli ALLO Uygulaması Yayınlandı

WhatsApp’a Rakip Olacak Google Asistan Destekli ALLO Uygulaması Yayınlandı

Google'ın yeni mesajlaşma uygulaması Google Allo, konuşmaları daha kolay, daha verimli ve daha etkileyici kılacak şekilde tasarlanan bir hızlı ve akıllı mesajlaşma uygulaması.

Mayıs ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinde tanıtılan mesajlaşma uygulaması Google Allo artık indirilebilir durumda. Uygulamayı kullanabilmek için Google Play sayfasından Allo uygulaması için ilk önce ön kayıt yaptırmanız gerekiyor.

Google Allo Özellikleri

Google Play bu prosedürü Google Duo için de uygulamıştı. Tıpkı WhatsApp gibi uçtan uca şifreleme protokolü kullanıyor. Allo’yu WhatsApp’tan ayıran özelliklerinin en önemlisi Google Asistan ile birlikte çalışıyor olması. Böylelikle kullanıcılar konuşmayı terk etmek zorunda kalmadan aradıkları tüm bilgilere ulaşabiliyorlar.

Google Allo hızlı mesaj uygulaması; akıllı cevaplama, karalamalar yapabilme, çıkartmalar (sticker) kullanma, özel metin boyutları gibi pek çok özelliği bir arada sunuyor. BU yüzden de WhatsApp ve Facebook Messenger kulvarında bu rakiplerle yarışıyor. Sosyal medya dendiği zaman biraz sıkıntılı uygulamalar üreten Google’ın Allo uygulamasına bakalım kullanıcılar ne tepki verecekler. Ön kayıt kullanmak istemiyorsanız Google Allo Apk olarak indirebilirsiniz. 

Google Duo ve Google Allo Tanıtım videosu


Google Allo 21 Eylül'de Yayınlanıyor!

Google Allo Android Nougat'a Entegre Olabilirdi

Google Facebook Messenger’a Rakip Olacak Allo ve Duo Messenger Uygulamalarını Duyurdu

YORUMLAR