WhatsApp'a Sonunda iPhone 6 Desteği Geldi

WhatsApp'a Sonunda iPhone 6 Desteği Geldi

En popüler anlık mesajlaşma servislerinden biri olan WhatsApp Messenger, sonunda büyük özellikle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta karşılaşılan Retina HD ekranlardaki çözünürlük problemine destek getirdi. Kullanıcı arayüzü ve klavyenin ekran çözünürlüğüne göre ayarlanmasıyla birlikte artık WhatsApp'ı Retina HD ekranlarda herhangi bir görsel problem yaşamadan kullanabileceksiniz.

WhatsApp Messenger her seferinde Apple'ın son ürünlerine yetişmekte geç kalıyor. Bu senede aynı durum yaşanarak, iki ay önce Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ı çıkarmasıyla birlikte mesajlaşma servisi bu telefonların yeni çözünürlüğüne yetişememişti. Neyseki WhatsApp'ın 2.11.14 sürümü sayesinde sorun daha uzun süreli bir vadeye taşınmadan engellenmiş oldu.

WhatsApp bildiğimiz gibi dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve bu topluluğun büyük bir kitlesi de mesajlaşma servisini iOS cihazlarında çalıştırıyor. Yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın da piyasaya girmesiyle birlikte azımsanamayacak bir kitle de bu telefonlara sahip. WhatsApp şimdiye kadar iPhone 6 ve özellikle iPhone 6 Plus'ta komik derecede büyük görünüyordu. Yeni telefonların Retina HD ekranları sebebiyle uygulamanın güncellenmesi takdirinde sürüm 2.11.14'e yükseltildi ve artık WhatsApp'ın kullancı arayüzü ve tüm şeması iPhone 6 Plus için dahi yeniden boyutlandırıldı.

Mesajlaşma uygulamasının yeni sürüm ile birlikte bir de güncel hata sorunlarının giderildiği biliniyor. WhatsApp Messenger'ı iPhone'unuzda kullanmak için aşağıdaki bağlantıdan en güncel sürümü indirebilir, çözünürlük probleminin çözülüp çözülmediğini kendiniz görebilirsiniz:

Google Keep ile Aileniz ve Arkadaşlarınızla Not Paylaşın

Snapchat ile Arkadaşlarınıza Para Gönderebileceksiniz

YORUMLAR