WhatsApp’a Video Görüşme Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Video Görüşme Özelliği Geliyor

WhatsApp sonunda herkesin çok beklediği anında video görüşme özelliğine kavuşuyor. 

Skype, Facebook Messenger gibi rakipleri ile arasındaki en büyük eksiğin video görüşmesi yapılamıyor olması WhatsApp’ı harekete geçirdi. Sonunda dünyanın en çok tercih edilen mobil anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp video ile anında görüşme servisini de başlatıyor. Elbette WhatsApp bu servis için bir ücret talep etmeyecek.

Şimdilik bu servisin ne zaman açılacağı belli değil. Hatta haberin henüz bir dedikodu olduğunu söylemek daha doğru. Ancak WhatsApp geliştirme merkezinde yeni bir sürüm güncellemesine dahil edilecek “görüntü ayarla”, “kamera değiştir”, “video çağrı başlatıldı” ve benzeri komut ve bildirimlerin WhatsApp uygulanasına dahil edilmeye başlandığı saptanmış. Bu bildirim ve komutları görünce elbet yeni bir güncellemenin video görüşme ile alakalı olduğunu anlamak güç değil.

Facebook’a ait olan WhatsApp için bu oldukça önemli bir adım. WhatsApp bu servisi ne kadar hızlı hayata geçirirse Skype ve FaceTime’a karşı o kadar avantajlı duruma geçecek. Umarız WhatsApp bu güncellemeyi her zaman olduğu gibi ilk Android’e getirerek mobil dünyayı bir kez daha mutlu eder. 

YORUMLAR