WhatsApp'a Yeni Font Seçeneği ve Geri Arama Özelliği Eklendi

WhatsApp'a Yeni Font Seçeneği ve Geri Arama Özelliği Eklendi

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bugün itibariyle 2.16.189 sürümüne güncellendi. Yeni sürüm ile birlikte iki yeni özellik de kullanıcıların hizmetine sunuldu.

WhatsApp'ın Android kullanıcılarına yönelik sunduğu beta uygulaması bugün itibariyle yeni sürümüne kavuştu. Yeni sürüm ile birlikte iki yeni özellikliğe sahip olan WhatsApp, bundan sonra yeni font ve geri arama özelliği ile kullanıcılarının karşısında olacak. 2.16.189 kod adına sahip olan sürümde arama ekranına eklenen geri arama ve sesli mesaj gönderme düğmeleri başarısız sesli aramalardan sonra devreye girecek. Ayrıca WhatsApp'ın pek bilinmeyen yazım stillerinin arasında bir seçenek daha yeni güncelleme ile kullanıcılara sunuldu.

Bilindiği üzere WhatsApp'ta zaten sesli mesajlar kullanıcılara gönderilebiliyordu ve bu özellik uzunca bir süredir WhatsApp'ın sahip olduğu bir özellikti. Bu özelliği kullanmak için kişilerin sohbet penceresine girmeli ve sağ altta yer alan mikrofon simgesine basılı tutularak konuşulması gerekiyordu. Bu özelliğe ulaşımı kolaylaştıran WhatsApp, başarısız sonuçlanan sesli aramalardan sonra ekranda beliren "sesli mesaj bırak" ve "geri ara" düğmelerini kullanıma soktu. Ayrıca yeni bir yazım stilini de kullanıma sokan WhatsApp, kullanıcıların düz metinler yollamasının önünü açtı. Yeni düz metinleri kullanmak için mesajınızı  (` ` `) simgelerinin arasına almanız gerekiyor. Örneğin,  ` ` `Tamindir ` ` ` şeklinde bir mesaj yazdığınızda karşı tarafa iletilen mesajınız Tamindir şeklinde görünecek.

Yeni özelliği kullanabilmek için WhatsApp uygulamanızı güncellemeniz yeterli.

WhatsApp 2017'de Symbian Cihazlarda Kullanılamayacak

WhatsApp Yazışmaları Mahkemede Delil Olarak Kullanılamayacak


YORUMLAR