Whatsapp'dan Gönderilen Videolara 'İndirmeden İzle Özelliği' Geliyor

Whatsapp'dan Gönderilen Videolara 'İndirmeden İzle Özelliği' Geliyor

Whatsapp, son günlerde çok önemli özellikleri bünyesine dahil etmesiyle ön plana çıktı. Popüler mesajlaşma uygulaması, video izleme deneyimini artıracak küçük ama şık bir seçeneği daha sunmaya hazırlanıyor. Bundan sonra Whatsapp, kullanıcıların video izlemeye başlamak için bir videonun yüklenmesini beklemelerine son verecek. Artık YouTube ve diğer birçok servis gibi, video indirilirken onları izleyebileceğiz.

Whatsapp'ın "indirmeden izle" özelliği şu anda Android uygulamasında test ediliyor. Video paylaşımının işlevinden rahatsız olanları kullanıcıların geri bildirimlerini dikkate alan ekip, videoları yüklerken kaybettiğimiz saniyeleri (belkide dakikaları) bize geri vereceğini bildirdi. Özelliğin ortaya çıkması sonrası açıklama yapan uzmanlar, "Artık videonun ne ile ilgili olduğunu anlamak için bile beklemek zorunda kalmayacağız, harika bir özellik" görüşünü paylaşıyor. 

Uygulama üzerinde yaptığı değişikliklerde yavaş ve istikrarlı bir yol izleyen Whatsapp, son dönemde platforma görüntülü görüşme gibi büyük özellikler ekledi. Ayrıca sektörde Snapchat'in hikayeleri gibi bir özelliği denediği de konuşuluyor. 

WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Dikkat! WhatsApp'tan Gelen Sahte Görüntülü Arama Davetine Kanmayın

YORUMLAR