WhatsApp'ı Hackleyen Zengin Olacak!

WhatsApp'ı Hackleyen Zengin Olacak!

Belirli sistemleri hackleyebilenlere vaat ettiği yüklü miktardaki ödüllerle adından söz ettiren Zerodium, yaptığı son açıklamayla WhatsApp hackleyebilenlere 500.000 dolar ödül vereceğini duyurdu. 

Kendisini siber güvenlik araştırmaları yapan ve ilk gün açıklarıyla uğraşan bir şirket olarak tanımlayan Zerodium, daha önce iOS 10 için Jailbreak yapabilen ilk kişiye 1.5 milyon dolar değerinde ödül verebileceğini açıklamıştı. Bu sene yeni bir yarışma düzenlemeye karar veren ve hedefine WhatsApp'ı alan şirket, dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamasının güvenlik duvarlarını geçebilen ilk kişiye ya da gruba 500.000 dolar vereceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde 1 milyar kullanıcıyı geride bırakan ve herkesin değişmez uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp'i hackleme işlemeninin tam olarak nasıl yapılması gerektiği belirtilmezken, ilk açığı bulanın günümüz dolar kuruyla 1.741.050TL eden ödülün sahibi olacağının altı çizildi.

Zerodium yine aynı açıklamada geçtiğimiz sene başlattıkları iOS yarışmasını güncelleyerek devam ettiklerini ve iOS'a sızabilen ilk kişinin belirtilen ödülü alabileceğini belirtti. Hacklenemez gibi görülen iOS sisteminin 2009 yılında SMS uygulaması aracılığıyla hacklendiği hatırlatılırken, ödüller yoluyla sistemlerin güvenliğinin arttırılmasının ön görüldüğü de açıklamalar arasında kendisine yer buldu.

Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Girilir? En Kolay Çalma, Ele Geçirme Yöntemi

Whatsapp Mesajlarımız Yine Tehlikede!

YORUMLAR