WhatsApp'ı Microsoft Edge Üzerinde Kullanmak Çok Yakında Mümkün Olacak

WhatsApp'ı Microsoft Edge Üzerinde Kullanmak Çok Yakında Mümkün Olacak

Microsoft, Windows 10 ile birlikte yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge'i yayınlamıştı. Microsoft Edge tarayıcı birçok yeni özelliği bünyesinde barındırırken performans olarak da umut veriyordu. Yapılan performans testlerinde Microsoft Edge'in Google Chrome, Firefox ve Opera gibi rakiplerini geride bıraktığı görülebiliyordu. Edge tarayıcı son teknolojiyi kullanan gelişmiş ve yüksek performanslı bir tarayıcı olsa da büyük bir eksiği vardı; o da WhatsApp'ın web arayüzünü desteklemiyor oluşuydu.

WhatsApp bir süre önce yayınladığı web versiyonuyla internet tarayıcılarımız üzerinden bize WhatsApp yazışmaları yapma imkanı veriyordu. Fakat WhatsApp web arayüzü sadece Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ve Safari internet tarayıcılarını desteklerken Internet Explorer ve Microsoft Edge'i desteklemiyordu. Bu nedenle Windows 10 bilgisayarınızda Edge tarayıcı üzerinden WhatsApp kullanmanız mümkün olmuyordu.

Neyse ki bu durum uzun bir süre böyle devam etmeyecek. Microsoft yetkililerinden Greg Whitworth ve Dacid Storey'in Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamalarda Microsoft'un WhatsApp mühendisleriyle WhatsApp'ı Microsoft Edge üzerinde çalıştırma konusunda görüştükleri belirtildi. Bu yetkililer şu an için kesin bir tarih vermediler. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

YORUMLAR