WhatsApp'ın Kodları Arasında Apple'a Küfür Bulundu

WhatsApp'ın Kodları Arasında Apple'a Küfür Bulundu

WhatsApp'ın Android versiyonu için hazırlanan APK dosyasının kodlarını karıştıran bir reddit kullanıcısı, ortaya hiç beklenmedik bir şey çıkardı. Uygulamanın kodları arasında Apple'a küfür eden bir satır da vardı.

Reddit'te xMarioZ takma isimli bir kullanıcının açtığı bir başlıkla ortaya çıkan ayrıntıya göre; WhatsApp'ı geliştiren ekip, uygulamanın kodları arasına "FUCK APPLE" yazmış. Yani Türkçe altyazı çevirisiyle "KAHROLASI APPLE"; ancak kelimenin kahrolmaktan çok öte anlamlar içerdiğini de bilmeyeniniz yoktur. Bu kelime grubunun kodlar arasında başka yerlerde de geçtiğini, yine ekran görüntüsü atmak suretiyle, gösteren xMarioZ, bugüne kadar görülmüş en ilginç küfür etme yöntemini de ortaya çıkarmış oldu.

Bunun iki şirket arasında bir husumet olduğu anlamına gelmediği çok açık. Muhtemelen Apple'da çalışan arkadaşlarına ya da WhatsApp'ın iOS versiyonunu geliştiren meslektaşlarına küçük bir şaka yapmak isteyen geliştiricisi ekip, kodların arasında bu kelime grubunu yerleştirmiş. Çoğu kişi de bunu ciddiye almak yerine, büyük ihtimalle, gülüp geçecektir. Yine de ortada eşi benzeri görülmemiş bir durumun olduğu da aşikar.

WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype Dinlenecek

WhatsApp’ın Facebook ile Bilgilerinizi Paylaşmasını Nasıl Engellersiniz?

YORUMLAR