WhatsApp'ın Mesaj Silme Özelliği Tekrar Su Yüzüne Çıktı

WhatsApp'ın Mesaj Silme Özelliği Tekrar Su Yüzüne Çıktı

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp için uzun süredir beklenen bir özelliğin test edildiği konusunda farklı sızıntılar ortaya çıkmıştı. WhatsApp mesaj silme özelliği ile ilgili yeni bilgiler internet üzerinde paylaşıldı.

Mesaj silme özelliği birçok anlık mesajlaşma servisinde çoktan kullanılıyordu. Skype, Telegram, WeChat ve Viber gibi mesajlaşma araçlarında gönderdiğiniz mesajları dilediğinizde silebiliyordunuz; fakat WhatsApp'ta bu özellik halen yok. WhatsApp'ın mesaj silme özelliğini nihayet kullanıma açmaya planladığı bilgisi paylaşılırken bu özelliğin detayları ile ilgili açıklamalar da yapıldı.

WhatsApp, bir mesajı gönderdikten sonra bütün kullanıcıların göremeyeceği şekilde silmenize imkan verecek; fakat bu her zaman mümkün olmayacak. Mesajları silebilmeniz için bu mesajları kimsenin okumamış olması gerekecek; eğer herhangi biri mesajları okuduysa mesaj silinemeyecek.

Bu yeni özelliğin iOS ve Android platformları üzerinde test edildiği raporlanmakta. Fakat mesaj silme özelliğinin ne zaman bütün WhatsApp kullanıcılarının hizmetine açılacağı belli değil. Testlerin başarılı gittiği açıklanıyor, buna bağlı olarak mesaj silme özelliğinin yakın zamanda hizmete gireceğini söyleyebiliriz.

WhatsApp'a İki Yeni Özellik Eklendi

YORUMLAR